STKAM, sivil toplum ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili araştırmalar yapmak ve bu araştırmaların sonuçlarını ilgili tüm taraflarla paylaşmak amacından hareketle kuruluşunu izleyen dönemde çalışmalara başlamıştır. Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarını analiz kapsamına alarak bu kuruluşların yönetsel ve örgütsel yapılarını ve sivil topluma ilişkin algılamalarını analiz eden ilk araştırma projesi 2010 yılı sonunda tamamlanmıştır. Bu projenin ilk çıktısı olan Türkiye’nin Önde Gelen Sivil Toplum Kuruluşları’nın Yönetsel ve Örgütsel Analizi isimli kitap 2011 yılı başında yayınlanmıştır.

STKAM uzman araştırmacılarının yanı sıra, sivil toplum önderlerinin ve sivil toplum alanını düzenleyen kurumların da katkılarıyla gerçekleştirilen bu araştırma projesinin ikinci bölümü niteliğini taşıyan Türkiye’nin Önde Gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının Sivil Toplum Algısı isimli eser ise 2012 yılında yayınlanmıştır.  

 

türkiyede stk yönetsel ve örgütsel analizi ile ilgili görsel sonucustk algı analizi ile ilgili görsel sonucu

 


Bu sayfa Non-Government Institutions Research and Implementation Centre tarafından en son 02.10.2019 15:08:00 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM